piątek, 26 sierpnia 2016

Święto e-papieru po raz pierwszy w Polsce! ♥

Uwaga, uwaga! Ustanawiamy ostatni weekend sierpnia Świętem E-papieru!

Dlaczego?       
Pod koniec lipca swoje święto obchodzi papier. Uważamy, że jego elektroniczny brat także zasługuje na docenienie! Jest ekologiczny, energooszczędny, rewolucjonizuje rynek książki i zwiększa komfort lektury! Krótko mówiąc: wielbimy go!
Dlaczego papier elektroniczny jest taki super?
Pozwólcie, że wymienimy jego najważniejsze zalety:
 • Nie męczy wzroku.
 • Dba o środowisko – tona zwykłego papieru to średnio aż 17 ściętych drzew!
 • Jest energooszczędny – urządzenie z e-papierem wymaga ładowania jedynie raz na kilka tygodni.

Czym właściwie jest e-papier?
Papier elektroniczny to rodzaj ekranu, który wygląda jak papier. Czym się różni od innych wyświetlaczy? Przede wszystkim nie męczy wzroku, ponieważ zmiana obrazu nie wywołuje mikrodrgań, które mają miejsce w innych typach ekranów, wyświetlacz tej technologii jest matowy i można na nim czytać nawet w pełnym słońcu.

Jak to działa?
Wbrew pozorom za technologią e-papieru nie kryje się magia, a miliony mikrokapsułek wypełnionych czarnym i białym pigmentem. W zależności od rozmieszczenia dodatnich i ujemnych ładunków elektrycznych, na powierzchni e-papieru w odpowiednich miejscach widzimy czarny lub biały pigment.
Dlaczego to jest takie świetne? Przede wszystkim dlatego, że e-papier potrzebuje energii tylko podczas zmiany układu pigmentów. Dzięki temu urządzenie wykorzystujące tę technologię może działać bez ponownego ładowania nawet 8 tygodni!

Skąd wziął się e-papier?
Dawno, dawno temu w odległej galaktyce… A dokładniej w 1974 roku w Palo Alto, Nick Sheridon z Xeroxa przedstawił światu Gyrico – pierwszą technologię opartą na czarno-białych mikrokapsułkach. Światu przyszło czekać kolejne 20 lat, aby w 1997 roku powstała firma E Ink Corporation, która w całości poświęciła się rozwijaniu i doskonaleniu e-papieru.  
Pierwszy czytnik e-booków z e-papierem zaprojektowała firma Sony. W 2007 roku powstał PocketBook, a Amazon wypuścił swojego pierwszego Kindle’a. To właśnie tego typu urządzenia przyczyniły się do popularyzacji e-czytelnictwa na całym świecie! Od tego momentu każdy mól książkowy może mieć nawet całą swoją bibliotekę zawsze pod ręką.

Nie tylko czytniki?
Technologia e-papieru najszerzej wykorzystywana jest w czytnikach e-booków. Ale to nie jedyne jego zastosowanie! E-papier stosowany jest także w smartwatchach, smartfonach, znakach drogowych, etykietkach cenowych a nawet… w biżuterii!
Aby docenić wszystkie zalety tej technologii, księgarnia internetowa Woblink wraz z firmą PocketBook, jednym w wiodących producentów czytników e-booków wykorzystujących papier elektroniczny, postanowili zainaugurować Święto E-papieru.

Z tej okazji Woblink przygotował specjalną ofertę dla swoich czytelników, zaś PocketBook przekazał jako nagrody w konkursach internetowych swoje najnowsze czytniki z niezmiernie popularnej linii – PocketBook Touch Lux 3 Ruby Red. Więcej szczegółów pod adresem: http://woblink.com/pl/swietoepapieru .Powyższe materiały prasowe są własnością i pochodzą od: https://woblink.com/


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kochani przy okazji zaapeluję - korzystajmy z legalnych źródeł! Jako blogerka zajmująca się recenzjami nie wyobrażam sobie, by było inaczej, ale nie to jest głównym powodem. Ściąganie nielegalnych plików jest kradzieżą, zapamiętajcie to sobie raz na zawsze. 


Prawda, że to święto to super pomysł? Korzystajcie ! :) 
LB

3 komentarze:

 1. Tak, to święto jest rewelacyjny pomysł, a historia powstania książek elektronicznych naprawdę jest ciekawa. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja jakoś nie mogę się przekonać do czytników.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja nie przepadam za elektroniczną formą książek, ale historia ich powstawania jest bardzo ciekawa ;)

  OdpowiedzUsuń

Drogi Gościu dziękuję za komentarz - wszystkie są dla mnie niezwykle ważne i motywują mnie do dalszej pracy!