środa, 8 marca 2017

Być kobietą....Kochane kobietki dziś nasz dzień, wiec niech mężczyźni się starają, a co! Należy nam się. A jaka jest kobieta, która niejedno ma imię - spójrzmy na to z literackiej strony 😉


  • K - kochająca

Czy tak jak Promyczek z książki Kim Holden kochacie cały świat i widzicie go w jasnych barwach, czy może kochacie wąskie grono osób jak Ava Lavender , które dają Wam poczucie bezpieczeństwa - nieważne. Kobiety mają pojemne serca, a kochać to ich drugie imię. 
  • O - odważna
O tak, mężczyźni mogą odwagi się od nas uczyć i doskonale o tym wiedzą. Bohaterki literackie są tego świetnym dowodem, bo to one najczęściej przewodzą rewolucjom jak Katniss Everdeen, robią wszystko, by chronić swoje rodzeństwo i są gotowe do największych poświęceń jak Laia bohaterka  "Imperium ognia", czy to za nimi chowają się mężczyźni i liczą na to, że to kobieta coś wymyśli tak jak w przypadku Yennefer z sagi Wiedźmińskiej. No i niech ktoś powie, że kobiety to słaba płeć. 

  • B - bystra
Stereotypy głoszą, że kobiety to słabi kierowcy i bywają naiwne. No niech coś takiego ktoś powie Joannie Chyłce, a zapamięta jazdę X5 do końca życia, przy okazji jej cięty język i bystrość sprawią, że nigdy się po takim przeżyciu nie pozbiera.

  • I - inteligentna
Podpaść kobiecie to ryzykowna rzecz, ale skrzywdzić ją to jak podpisać na siebie wyrok. Kobiety to mistrzynie zdobywania informacji, które umieją wykorzystać w najmniej spodziewanym momencie. Lisbeth Salander, piekielnie inteligentna hakerka potrafiła zemścić się na swoim oprawcy, rozwiązać kryminalną zagadkę, dokopać do każdej najmniejszej informacji i zadziwić nawet starego wyjadacza dziennikarza Blomkvista.
Inteligentna kobieta potrafi być mocno irytująca, czytać tony literatury i uroczo się wymądrzać, ale bez niej żadna przygoda nie kończy się dobrze, o czym przekonali się Ron i Harry, gdy nie było z nimi niezastąpionej, wspaniałej Hermiony Granger, która nie raz ratowała całą trójkę z opresji.

  • E - empatyczna
Kobiety bardzo szybko dostosowują się do nowych, nieraz trudnych sytuacji i potrafią współodczuwać czyjeś cierpienie, nie zamykając się jednak na jasne strony życia, jak cudowna Lou z powieści Jojo Moyes. 


  • A - ambitna
Ambitne kobiety to mądre, silne laski, znające swoją wartość i nie łatwo ulegają pragnącym zdominować je mężczyznom, jak Kate Brooks, bohaterka serii Tangled, która dała popalić pod względem zawodowym i sercowym największemu flirciarzowi w mieście, czy Hannah Wells, bohaterka "Układu", dziewczyna bardzo ambitna, nie spoczywająca na laurach i mająca jasno określone cele, która również zakręciła w głowie pewnemu hokeiście...

Kobietki wszystkiego najlepszego ❤

*tekst ma charakter żartobliwy, mam nadzieję, że nikt nie poczuł się urażony

6 komentarzy:

Drogi Gościu dziękuję za komentarz - wszystkie są dla mnie niezwykle ważne i motywują mnie do dalszej pracy!