czwartek, 1 lutego 2018

Podsumowanie stycznia 2018
Hej, hej!

Witajcie w pierwszym podsumowaniu tego roku. Styczeń minął jak z bicza trzasnął (tak to się mówi?) jak zresztą każdy mijający miesiąc i oto mamy luty. Miesiąc zakochanych, Greya w kinach (na szczęście po raz ostatni - tfi tfu oby tak było!) ble, ble, ble.
Fakt jest taki, że zmieniłam pracę i NIE MAM CZASU CZYTAĆ. Po prostu kradnę te chwilę z książką wieczorem, ale jest ciężko. Jak ogarniają się ludzie, którzy pracują od 8 do 16, mają dzieci i cały dom na głowie? Nie potrafię tego pojąć, ja sama siebie nie mogę ogarnąć, co mówić o innych istotach. Szczerze podziwiam, serio.
Przechodząc do spraw blogowych, chyba nie jest tutaj tak najgorzej. Staram się ogarnąć stronę, chociaż sporadycznie zaglądam do innych, ale w weekend nadrobię, obiecuję!
Cóż się pojawiło na blogu w styczniu? Recenzje czterech książek. Przeczytałam pięć, ale będę wspominać tylko o tym, co na blogu się pojawiło. Miałam w planach opowiedzieć Wam też o fajnym  filmie, który ostatnio widziałam, ale to już jakoś w lutym coś naskrobię, jak znajdę chwilkę.
  • Estelle Maskame ,,Wróć, jeśli masz odwagę"  - książka w której za dużo się  nie dzieje, a jednak udało się mnie nie zanudzić. Prawda jest jednak taka, że niewiele już z niej pamiętam... o moich wrażeniach dowiecie się klikając w link recenzji.
  • Jakub Małecki ,,Rdza" - to literatura wysokich lotów. Ambitna, nieoczywista, zmuszająca czytelnika do wyjątkowego skupienia i chwili głębokiej refleksji. Miód dla duszy.
  • Maria Duenas ,,Krawcowa z Madrytu" - książka do której wróciłam po kilku miesiącach i która zrobiła na mnie spore wrażenie. Niesamowita historia, niesamowita bohaterka. 
  • C.J. Tudor ,,Kredziarz"- miałam okazję przeczytać książkę na długo przed premierą i powiem Wam, że jest na co czekać. Nie jest to marketingowa wydmuszka. Sama konstrukcja fabuły jest ciekawa, zakończenie powalające, myślę, że nie będziecie rozczarowani.
Zachęcam do zajrzenia pod podane linki, jeśli któryś z tekstów przeoczyliście. Dziękuję, że ciągle mi ufacie, piszecie komentarze i regularnie odwiedzacie stronę. Nie zawsze odpowiadam, ale czytam i ściskam każdego z Was ❤ To wielka przyjemność być tutaj kolejny rok. 
Zachęcam Was do wzięcia udziału w plebiscycie Lubimy Czytać, który właśnie się rozpoczął: http://lubimyczytac.pl/plebiscyt

Miłego lutego :) Zostawiam Was ze starą muzyką Lorenca, która po prostu czaruje. Włączcie nie pożałujecie.

2 komentarze:

  1. "Rdzę" bardzo miło wspominam, a na Lubimy Czytać oczywiście już oddałam głosy. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Na Lubimy Czytać już zagłosowałam na swoje ulubione tytuły. Niestety nie czytałam żadnej z tych książek, które wymieniłaś. Planuję jednak przeczytać Rdzę, choć nie wiem kiedy to nastąpi :P

    OdpowiedzUsuń

Drogi Gościu dziękuję za komentarz - wszystkie są dla mnie niezwykle ważne i motywują mnie do dalszej pracy!