wtorek, 17 lipca 2018

Lidia Jasińska ''Ty i teraz. Aforyzmy"
Lidia Jasińska ''Ty i teraz. Aforyzmy"
Wydawnictwo: Imprint Media
Rok wydania: 2017
Stron: 239

Bardzo rzadko sięgam po tego typu literaturę, chociaż jak już znajdę na nią czas, zatracam się w niej bez reszty. Nazwisko autorki nie jest  mi obce i cieszę się, że miałam możliwość przeczytania obszerniejszego zbioru jej myśli.
''Ty i teraz" to zbiór prawie 700 aforyzmów, czyli krótkich sentencji, gdzie w jednym zdaniu możemy znaleźć jakąś prawdę życiową, obraz rzeczywistości. Zawsze podziwiałam autorów potrafiących w tak krótki i jasny sposób trafić do duszy człowieka, skłaniając go do chwili refleksji.
Lidia Jasińska w swoim tomiku porusza temat głównie miłości, ale też małżeństwa, marzeń i tęsknot za czymś wyidealizowanym. 
Znajdziemy tu zabawne, rozczulające, ale też i bolesne przemyślenia na temat życia i miłości, na temat dwojga ludzi, którym wydaje się, że miłość to piękny kolorowy ptak, a potem przychodzi rzeczywistość, otrzeźwienie i dojrzałość. 


Autorka jest świetną obserwatorką ludzkich zachowań, ale jej aforyzmy, nawet te dotyczące ponurej rzeczywistości, są przedstawione w pięknych słowach. Lidia Jasińska cudownie, umiejętnie operuje językiem. W tej książce przebija się dojrzałość, wyważenie, spokój. Myślę, że rozmowa z autorką byłaby dla mnie niesamowitym przeżyciem.
Książka jest przepięknie wydana, świetnie sprawdzi się jako prezent dla kogoś bliskiego.

Za możliwość przeczytania dziękuję wydawnictwu ❤

2 komentarze:

  1. To chyba najlepsze aforyzmy,które czytałem, a czytałem dość dużo. Polecam, Tomek.

    OdpowiedzUsuń
  2. Chętnie bym poczytała te ciekawe sentencje.

    OdpowiedzUsuń

Drogi Gościu dziękuję za komentarz - wszystkie są dla mnie niezwykle ważne i motywują mnie do dalszej pracy!