wtorek, 21 maja 2019

Moje wrażenia po Eurowizji

Tak, jestem fanką Eurowizji, mimo że zdaję sobie sprawę że reprezentuje ona różny poziom. Czekam jednak co roku na eurowizyjny tydzień z niecierpliwością. Kocham muzykę i lubię odkrywać nowe dźwięki i wykonawców, a taki zbiór artystów z całej Europy w jednym miejscu pozwala rozszerzać muzyczne horyzonty.

Tegoroczna Eurowizja reprezentowała bardzo wysoki poziom w przeciwieństwie do zeszłorocznej - moim zdaniem. Mam wrażenie, że idziemy w dobrym kierunku. Świat bardzo szybko się zmienia, podobnie jak muzyka i wydaje mi się że chcemy czegoś więcej niż krzykliwych stroi i wielkiego show. Chcemy  dzisiaj dobrej muzyki, przesłania, pięknych emocji - chaos życia codziennego nas przytłacza i w muzyce zaczynamy szukać czegoś innego.
Zobaczmy kto w tym roku wygrał - wrażliwy muzyk, skromny chłopak. Mam wrażenie że to wielkie przedsięwzięcie go onieśmielało, ale i co najlepsze dodawało skrzydeł i wygrał coś więcej niż statuetkę. Wygrał wiarę w siebie i swoje marzenia. Oby mu wiodło się jak najlepiej.

Wygrał mój faworyt z czego ogromnie się cieszę. Ściskałam mocno kciuki i cały czas patrzyłam na którym miejscu jest Holandia przy podawaniu wyników. Denerwowałam się równie mocno jak uczestnicy i bardzo się cieszę, że to Holandia będzie gospodarzem w przyszłym roku. Mam słabość do tego kraju, bo podczas pobytu w nim czułam się jak w domu i tęsknię za nim.

Co do naszego startu - uważam że Tulia zaprezentowała się dobrze, jednak było to coś zupełnie innego niż to co jest reprezentowane zwykle na Eurowizji. To jeszcze nie ten moment na tak oryginalne piosenki. Uważam że dziewczyny nie mają się czego wstydzić. Chciałabym by w przyszłym roku pojechał od nas ktoś podobny do Duncana. Wrażliwy ale i obyty ze sceną. Z dobrą, liryczną piosenką. Mamy takich artystów. Marzę o tym by się przełamali i dostrzegli w Eurowizji też wielką szansę, jak niegdyś Górniak. 

Moi tegoroczni ulubieńcy u których będę sprawdzać co słychać:


Zwycięzca - przepiękna piosenka, cudowne wykonanie. 


Drugie miejsce jak najbardziej zasłużone. Bardzo szczery tekst, świetna muzyka. 


Wpadająca w ucho piosenka, dobrze czujący się na scenie artysta co widać i to dużo daje.


Jacy oni byli słodcy... Dziewczyna wygląda trochę jak elfka. 

3 komentarze:

  1. Lubię Eurowizję. Moim zdaniem ma klimat :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mi się tego w tym roku nawet nie chciało oglądać, a kiedyś tak lubiłam.
    Bez sensu jest ten "konkurs". Po co głosowanie sms, skoro i tak na końcu jury robi, co chce.

    OdpowiedzUsuń

Drogi gościu dziękuję za odwiedziny i komentarz.Linki do stron i obraźliwe komentarze będą usuwane.