niedziela, 29 września 2019

Colleen Hoover "Too late"


Colleen Hoover "Too late" 
Wydawnictwo Otwarte 
Tłumaczenie: Joanna Dziubińska
Stron: 408


Asa prowadzi nielegalny biznes, jest obsesyjnie zakochany w Sloan. Nie cofnie się przed niczym, by zniszczyć każdego, kto choć spróbuje stanąć między nimi. Sam natomiast pogrąża się w uzależnieniu od imprez, narkotyków, seksu. Sloan jest gotowa znieść wiele, nawet jeśli ceną jest jej godność. Tkwi w toksycznym związku, by... zapewnić opiekę niepełnosprawnemu bratu. Jest stale obserwowana i musi być Asie posłuszna. Straciła nadzieję, że mogłaby się z tego piekła wyzwolić. Jednak życie rzuca jej kolejne wyzwanie – stawia na jej drodze Cartera. Dziewczyna obawia się go, ale nie jest w stanie mu się oprzeć. Rozpoczyna się ryzykowna gra, w której nie ma miejsca na błąd, a stawką jest życie nie tylko Sloan.


Poznaj historię uzależniającą jak narkotyk, w której namiętność przekracza niebezpieczne granice. Twoje serce zabije szybciej z pożądania i… ze strachu. Colleen Hoover nie przestaje zaskakiwać – ani szokować – nawet najwierniejsze czytelniczki.
Tylko dla dorosłych.

Źr. opisu: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4889102/too-late

Oj tak to książka zdecydowanie dla dorosłych. Mam kompletny mętlik w głowie po jej przeczytaniu i Hoover chyba nigdy nie przestanie mnie zaskakiwać. Po przeczytaniu każdej jej książki mam kaca i nie potrafię od razu przejść do kolejnej opowieści .

Historia przedstawiona w "Too late" zostanie ze mną dość długo. Jest kompletnie pokręcona, mroczna i niepokojąca, szalona, przerażająca a jednak momentami też rozczulająca. Tylko Hoover potrafi coś takiego napisać i połączyć. Znam prawie wszystkie jej książki. Ta pisarka jest niesamowita i szalenie odważna.

"Too late" to książka zupełnie inna od tego co dotąd serwowała czytelnikom Hoover. To mroczny erotyk, pełen szokujących scen po których ciężko się pozbierać. Ciężko było mi to czytać. Autorka wciąga nas w świat brudny i pokręcony, a jednak w tym świecie jest też miejsce na piękną miłość, która zniesie wszystkie te odrażające rzeczy. 

Asa, Sloan i Carter - ten trójkąt będzie mnie chyba jeszcze długo prześladował. Z całej trójki najwięcej czasu dostał Asa. Psychologia jego postaci jest mocno rozbudowana, poznajemy jego dzieciństwo, narracja z jego perspektywy odsłania wiele cech jego charakteru. Brakowało mi tego, gdy narrację przejmowali Sloan i Carter, zwłaszcza Carter - szkoda że tak mało jest o nim informacji z przeszłości, chociaż nie da się go nie kochać.
Jest kilka luk w całej historii i kilka niekonsekwencji, ale emocje których dostarcza, w sumie przesłaniają słabsze strony. 

Hoover jak zwykle potrafi z łatwością związać swoich bohaterów niezwykłą relacją, która chwyta za serce. I nie chodzi tylko o te pozytywne związki. 

Atmosfera tej historii jest duszna, ciągle towarzyszył mi strach podczas lektury, napięcie bywa nie do zniesienia, a jednocześnie nie da się odłożyć jej na później, ciężko się oderwać. 
Przejmująca lektura, odważne posunięcie ze strony autorki, przedstawić coś takiego. 


3 komentarze:

  1. Bardzo lubią twórczości autorki i na pewno przeczytam tę książkę. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie jestem do końca przekonana co do tej pozycji, choć autorkę lubię.

    OdpowiedzUsuń
  3. W wolnej chwili na pewno postaram się przeczytać ten tytuł :)

    OdpowiedzUsuń

Drogi gościu dziękuję za odwiedziny i komentarz.Linki do stron i obraźliwe komentarze będą usuwane.