poniedziałek, 9 września 2019

Pocztówki z wakacji - Lubelskie

Początkowo mieliśmy plany by w tym roku pojechać na wczasy z prawdziwego zdarzenia, gdzieś daleko. Jednak po namyśle stwierdziliśmy, że w okolicy mamy wiele miejsc których jeszcze nie odwiedziliśmy i lokalnie również jest co zwiedzać. Jestem pewna że na dalsze podróże jeszcze przyjdzie czas. Na te najbliższe nigdy nie ma się czasu. 
Uwielbiam podróże, uwielbiam się włóczyć, ale nienawidzę spać w obcych łóżkach, brrr. Lubię po prostu wracać do siebie. Nie miałam zbyt wiele urlopu w tym roku, ale starałam się go wykorzystać na maksa. I ogólnie wycisnąć to lato jak cytrynę, bo czas ucieka coraz szybciej.... i chcę też chociaż trochę zatrzymać go na blogu.
Tutaj pokażę Wam tylko kilka zdjęć. Nie wszędzie brałam niestety aparat ze sobą, bo targanie mojego Nikona jest dosyć problematyczne. Po prostu cholernik jest ciężki, a zwłaszcza obiektyw. 


Nie jest tajemnicą, że uwielbiam las i tam czuję się najlepiej, uwielbiam odpoczywać w lesie. Tutaj mamy efekt zabawy ustawieniami aparatu.Ten mały szkrab był troszkę zabiedzony gdy do nas trafił, ale uwierzcie mi że teraz jest piękną kocitką :) to zdjęcie zrobione było w czerwcu. Kocham koty i psy też - jestem kociarą i psiarą. Koty są baaardzo fotogeniczne prawda?Zdjęcia makro - maniera której staram się wyzbyć, ale ja lubię takie zdjęcia, nic nie poradzę :) Takie ścieżki ma moja mama w ogrodzie.Kto nie kocha słoneczników? 🌻Pora żniw ma w sobie dużo uroku. Ciężko uwierzyć, że tak szybko minął ten czas. Poleski Park Narodowy i ścieżka "Dąb Dominik". A to rzeczony Dominik :)Jak podróże to tylko z mężem mym, który prawie nie narzeka i pozwala mi na włóczenie się po całym województwie.Kładka przez bagno porośnięte gęsto roślinnością i mchem - niesamowite miejsce w Poleskim Parku, cudowna przyroda i cud natury.


Takie urokliwe kładki prowadzą przez prawie całą ścieżkę. Nie depczemy przez to przyrody, tylko ją podziwiamy wyznaczoną trasą.Na tej ścieżce możemy podziwiać też takie różnorodne widoki.Prawda że cudnie ? A uwierzcie mi że zdjęcia nie oddają całego uroku Poleskiego Parku Narodowego. Byłam po prostu zachwycona i oszołomiona tym spacerem.Zapachy cudne, widoki obłędne, relaks pełną piersią.Pod postem wstawię link do trony internetowej Parku. My przeszliśmy jak na razie tylko jedną ścieżkę, ale oczywiście wybieramy się tam ponownie wkrótce, bo jest co oglądać. Marzę by trafiła nam się cudna pogoda, gdy pojawią się już kolorowe liście na drzewach.A tutaj taka zabawa aparatem. Kałuża i patyczek, ale gdy wyszło słońce wyglądało to magicznie.I kolejna wycieczka. Tym razem Szumy nad Tanwią na przepięknym Roztoczu. Jest to również rezerwat przyrody.Bardzo urokliwe miejsce, gdzie "szumi" rzeka Tanwia i  co raz natykamy się na takie małe wodospadziki. Widoki zachwycające, których zdjęcia nie oddają. Rzeka nie jest głęboka i można spokojnie się w niej schłodzić.Wąwozy, przez które prowadzą piesze szlaki.Ten las w drodze powrotnej mnie po prostu zaczarował. Piękne, proste drzewa, wygląda to trochę jak sanktuarium natury. Roztocze jest po prostu przepiękne! Będziemy je odkrywać w przyszłym roku na trasach rowerowych, których jest mnóstwo.A na koniec tzw. "witacz" autorstwa mojej matuli, który przygotowała na dożynki w ramach KGW do którego należy. :) Uważam że był najładniejszy w okolicy, ale mogę nie być obiektywna :v

Jestem ciekawa czy ktoś z moich odwiedzających był kiedyś w miejscach o których napisałam :) mamy tu kogoś z Lubelskiego ?


Koniecznie zajrzycie: http://www.poleskipn.pl/index.php/atrakcje
https://susiec.com.pl/interesting_places/rezerwat-nad-tanwia/

8 komentarzy:

 1. Piękne zdjęcia, ale przede wszystkim, niezapomniane wspomnienia w nich ukryte. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepiękne zdjęcia. Masz niesamowity zmysł artystyczny. A koty faktycznie są bardzo fotogeniczne :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Najlepszy aparat to ten, który masz przy sobie. Rzeczywiście te lustrzanki są okropnie ciężkie. Nawet napisałam o tym wpis na blogu: CO zabrać ze sobą w plener. Tak mnie ten temat bolał :D
  Nie jestem z lubelskiego, ale tam też jest pięknie, z tego co widzę. Ogólnie cała Polska ma przecudowne zakątki w sobie! Nie trzeba daleko szukać.

  OdpowiedzUsuń

Drogi gościu dziękuję za odwiedziny i komentarz.Linki do stron i obraźliwe komentarze będą usuwane.